To ogromne i bardzo ciekawe muzeum założone i prowadzone od 2006 roku przez entuzjastów historii – nie tylko militarnej. W kilku obiektach największej na świecie, poniemieckiej baterii artyleryjskiej można obejrzeć kilkadziesiąt wystaw poświęconych obronie polskiego wybrzeża, polskim – często zapomnianym – bohaterom tej obrony, z kmdr Przybyszewskim na czele.

 

Można zapoznać się także z medycyna wojskową, z wojskową łącznością, z historią największych dział jakie budowano w różnych krajach na przestrzeni dziejów, można zobaczyć i dotknąć(!) każdego z eksponatów – monstrualnych pocisków 406mm, wielu armat, torped i min. Muzeum uzupełniają w sezonie dodatkowe atrakcje – kolejka wojskowa, strzelnica i kuchnia polowa. W MOW znajduje się także ekspozycja poświęcona wielkiemu polskiemu pisarzowi-maryniście kpt. K.O.Borchardtowi, autorowi bestsellera „Znaczy kapitan”.

Obiekty w których znajduje się MOW są wpisanymi do rejestru zabytków osobliwościami na skalę światową. Z wieży kierowania ogniem rozciąga się piękny widok na cała okolicę.

projekt i wykonanie seofuture.pl